- Tazetaze.com - http://www.tazetaze.com -

Kur’an Öğreniyorum

Posted By Editör On 14 Nisan 2009 @ 15:16 In Yazılım | 10 Comments

Bilgisayar başında kendi kendinize Kur’an okumayı öğrenmek istiyorsanız Internet’te bulabileceğiniz en güzel programlardan biri Damla Yayınevi tarafından ücretsiz olarak dağıtılan “Kur’an Öğreniyorum” programı.

Programın kuruluş dosyası yaklaşık 67 MB. Özellikleri ise şöyle listelenmiş:

  1. Bu programla öğretmene ihiyaç duymadan, kendi kendinize tecvidli Kur’an okumasını kolayca öğrenebilirsiniz.
  2. Benzer Küme Tekniği : 28 Kur’an harfini 90 şekle çıkartan, başta, ortada, sonda yazılış metodu yanlıştır. Bunun yerine Kur’an yazısının ana husûsiyetlerini dikkate alan benzer küme tekniği kullanılarak 29 harf 15 şekilde öğretilmektedir.
  3. Tecvid: Harflerin mahreçlerine ve kurallara uymak sûretiyle güzel Kur’an okumayı sağlayan ilme Tecvid denir. Programda tecvid tatbikatı dualar ve sureler üzerinde yapılmaktadır. Bu program ile daha başlangıç seviyesinde tecvidli okuyuş öğrenilmektedir. (Tecvidsiz öğretim yöntemi daha sonra öğrenilmesini güçleştirdiğinden kullanılmamıştır.)
  4. Çalışma Süresi: Tavsiye edilen çalışma süresi 32 saattir. Günde 1 saat çalışarak 32 günde Kur’an okumasını tecvidli olarak öğrenebilirsiniz. Günde 2 saat çalışarak bu süre 15 güne indirilebilir.
  5. Denenmiş Bir Sistem: 30 yıllık tecrübesi ile muhterem hocamız Hüseyin Kutlu tarafından hazırlanan bu program bir yıl farklı eğitim gruplarında denendikten sonra ilk kez 1998′de kaset ve kitap olarak yayınlanmıştır. O zamandan beri geçen sürede on binlerce kişiye Kur’an-ı Kerim öğreterek başarısını ispatlamıştır.

Programı Windows Vista altında kullanırken Vista’nın standart kurulu gelen güvenlik özellikleri yüzünden problem yaşayabilirsiniz.

Bu problemleri gidermek için programı kurarken kuruluş dosyası üzerine farenin sağ tuşuyla tıklayarak ‘Yönetici olarak çalıştır’ seçeneğini işaretleyin ve karşınıza çıkan yönergeleri takip ederek kuruluşu tamamlayın.

Programı çalıştırırken de yine aynı şekilde programın masaüstündeki simgesi üzerine sağ tuşla tıklayarak gelen menüden ‘Yönetici olarak çalıştır’ seçeneğini işaretleyin.

Önemli Not: Program Windows 7 altında çalışmamaktadır.

  Kur'an Öğreniyorum Kuruluş Dosyası [1] (67,2 MiB, 2.969 defa indirildi)


Article printed from Tazetaze.com: http://www.tazetaze.com

URL to article: http://www.tazetaze.com/index.php/2009/04/kuran-ogreniyorum/

URLs in this post:

[1] Kur'an Öğreniyorum Kuruluş Dosyası: http://www.tazetaze.com/?dl_id=2

Copyright © 2009 Tazetaze.com. Tüm hakları saklıdır.